Yemek Odalarındaki Ahenk; Klasik Yemek Odaları

Her insanın kendi zevkine hitap eden bir iç tasarım fikri vardır. Bu günlerde çoğu insan sade basit ve modern görünümlü yemek odası takımlarını tercih etse de, bazı insanlar hala süslemeleri ve desenleri ön planda olan, klasik tasarımları tercih ediyor. Klasik yemek odaları denge ve uyum üzerine kuruludur. Modern tasarımdan farklı olarak, klasikleşmiş geleneksel öğeleri ve odak noktaları kullanır. Kilim, halı, mumluk, avize, duvar lambaları gibi dekoratif mobilya kullanımına çokça yer verilir.

beyzade-klasik-yemek-odasi-takimi-69776-69-B

 

Odak noktaları farklılıklar gösterebilir. Genellikle büyük şömineler, etkileyici bir merdiven ya da büyük bir tablo gibi elementler, odak noktası olarak belirlenir. Klasik yemek odaları için, odak noktası genellikle avize ya da yemek takımı olur. Etkili bir klasik takım için kullanılan renklerde, pişmiş toprak, mavi, kahverengi, sarı, yeşil ve toprak tonları kullanılabilir.

ferossi-ceviz-klasik-yemek-odasi-71113-12-B

 

Küçük ayrıntılar ve dekoratif aksam, klasik yemek odaları için çok önemli bir parçalardır. Antikalar, sanatsal elementler, şık döşemelik kumaşlar, perdeler, ahşap mobilyalar ve büyük avizeler asil bir atmosfer ve büyüleyici detaylar yaratmak için kullanabileceğiniz, dekorasyon öğeleridir.

elentra-klasik-yemek-odasi-71035-12-B

 

Ayrıca yemek odası dekorasyonunda, sade ve şık mimari elemanlarla sıra dışı ve yaratıcı iç tasarım fikirleri üretebilirsiniz. Klasik yemek odası mobilyanızda beyaz renk detayları, beyaz kumaşlar, klasik ama samimi bir yemek odasına kavuşmanızı sağlar.

abide-klasik-yemek-odasi-70661-12-B

 

Aynı şekilde klasik yemek odası takımlarında siyah renk kullanımı zarafet ve maskülen bir iç tasarım oluştururken, aynı tonlarda desenli ahşap mobilyalarda yemek odalarına tutarlı bir görünüm yaratır. Zarif bir şekilde dekore edilmiş yemek odasında ayna ve cam gibi elemanlar kullanmak; görsel olarak hoş bir görünüm katmanın dışında, küçük odaların geniş görünmesini sağlayacaktır. Sizin zevkiniz ve koşullarınız doğrultusunda yapacağınız tasarımlarla, klasik yemek odaları farklı bir zenginliğe ve atmosfere kavuşurlar.

Yorum Ekle