Yatak Odanıza Yenilik Katın


Yatak odasını insanlar genellikle geceleri uyumak için tercih ederler ve dekorasyonunu da ona göre yaparlar. En rahat ettiğimiz en iyi hissettiğimiz hatta en özgür hissettiğimiz alanlardan biridir yatak odaları. Bu yüzden sadece uyumak yerine yatak odanızda çeşitli aktiviteler yapabilirsiniz ve dizaynını buna göre oluşturabilirsiniz. Yatak odanıza yenilik katın ve kendinizi yepyeni bir dünyanın içine atın. Ne tür yenilikler yapabileceğinize gelin bir bakalım:
• Eğer spor yapmayı seven biriyseniz ve enerjikliğinizi evinizde de göstermek isterseniz bazı eşyalarınızı yatak odanıza taşıyabilirsiniz. Dambıllarınızı alarak odanızın köşelerine yerleştirebilir böylece alana daha spesifik bir görüntü katabilirsiniz. İstediğiniz zaman elinizin altında olabilir ve rahatlıkla kullanabilirsiniz.
• Eğer kitap meraklısıysanız ve evinizde çalışma odası yapacağınız bir alan yoksa yatak odanız ile çalışma odanızı birleştirebilirsiniz. Bir duvarı boydan boya kitaplık yaparak kitaplarınızı yerleştirebilir önüne yatağınızı atabilirsiniz. Odanızın boyutuna göre bir çalışma masası atarak odanıza farklı bir hava katabilirsiniz. Böylece başucu kitaplarınızda çoğalmış olur.
• Eğer doğayı çok seviyorsanız bunu yatak odanıza taşıyabilirsiniz. Ağaçların ve yeşillerin hakim olduğu duvar kağıdı seçerek bir duvarı onunla kaplayabilirsiniz. Eğer yatak odanızın balkonu varsa balkonunuza bitkiler koyarak istediğiniz esintiyi sağlayabilirsiniz.
• Eğer suyu ve balıklara bir ilginiz varsa ve size huzur veriyorsa size değişik bir fikir sunabilirim. Yatağınızın üstünden geçecek şekilde bir akvaryum alabilir ve akvaryumun bitiş yerlerine küçük dolaplar yaptırarak farklı bir imaj katabilirsiniz. Gece her yatağa girişinizde balıklarınızı ve o muhteşem manzarayı seyredebilirsiniz.
• Eğer gökyüzünü izlemeyi çok seviyorsanız bunu yatak odanıza taşıyabilirsiniz. Tavanınıza ay ve yıldızları olduğu bir duvar kağıdı ile kaplayabilirsiniz. Fosforlu seçerseniz gece ışıkları söndürdüğünüzde güzel bir efekt oluşturabilirsiniz.

Yorum Ekle