Uyumak İsteyeceğiniz 10 yer

111qwe

Uyumak isteyeceğiniz 10 adet hayalinizdeki yeri söyleyin deseydik siz hangilerini sayardınız.?

Yazın geç kararan hava ve erken doğan güneş, gece geç yatmak, aşırı sıcaklar, gürültü ve sinek gibi dış uyaranlar uykuya dalmayı zorlaştırıyor. Azalan veya bölünen uykumuz da sabahları bize yorgunluk olarak geri dönüyor.

Aslında basit ama etkili önlemlerle aşırı sıcaklarda deliksiz uyumak mümkün! Araştırmalara göre kış aylarında dokuz saate varan ortalama uyku süresi kısalıyor, yazın yedi saate kadar düşüyor. Yatağa Gitmeden Önce Uykunuzun İyice Gelmesini Bekleyin.

Eğer her gün düzenli olarak yatağa gittiğiniz saatte uykunuz henüz gelmemişse, gevşemeye çalışın, kitap okuyun, müzik dinleyin ya duyumakisteyeceginiza rahatlatıcı diğer aktivitelerde bulunun. Peki siz nasıl bir ortam da uyumayı hayal ederdiniz.? Su altında büyük bir cam fanus içerisinde.? Bir geminin güvertesinde mi uyumak isterdiniz.? Yoksa Şık  Yatak Odasındamı ? veya Bir Köşe Takımımı ? Ben suyu denizi sevmem mi diyorsunuz.? Bir Bahçe Mobilyasında uyumak nasıl olurdu sizce ? Bir gölün kıyısında, Hamakta hafif hafif sallanırken, konforlu bir çadırda, Hava tatlı tatlı kararırken, Kütüphaneden istediğiniz kitabı seçerek,Camın hemen kenarında, dağ havasını içinize çekerek, Sahilde tatlı tatlı meltem eserken,Bir gökdelenin tepesinde.

Ferah bir bungalovda vb. okudukça insanın içini ferahlatan bu güzel yerler de hangimiz uyumak istemeyiz ki ? Düşünün bir ağaç evde uyuduğunuzu, Ve ya gün batımını izlerken uyuduğunuzu hayal edin. Gerçekten de mükemmel bir duygu olduğunu düşünmemiz bile yetiyor. Doğal güzelliklerin karşısında, kuş sesleriyle dolu huzur verici bir ortam da uyumak, uyanınca mutlu olmanızın en büyük nedenlerinden birisi olacaktır…

 uyumak

Yorum Ekle