Trend ev dekorasyonu; Turkuaz

Sadece turkuaz renk bile huzur ve sakinlik vermektedir. Yatak odası dekorasyonların da bile bu etkenden dolayı tercih sebebi olabiliyor. Turkuazın uyumlu olduğu renkler kırmızı ve turuncu renklerdir. Bu renk tonlarına sahip minderleri kullandığınızda harika bir uyum oluşturursunuz. Sadece bu renk tonları dışında alternatif isterseniz de siyah, beyaz, yeşil ve sarı gibi renklerle kombin yapabilirsiniz.

Genelde yatak odalarında yatak ucu puflarında ve yatak başlıklarında bu renk kombinasyonu kullanılıyor. Bu renk rahatlatıcı özelliğini her zaman hissettirecektir. Tekli berjer ve diğer ufak aksesuarlarda da bu renk mobilyalar kullanıldığında çok hoş bir hava yakalayabilirsiniz.

turkuaz yatak odası

turkuaz yatak odası alda

turkuaz yatak odası esila

turkuaz yatak odası hürrem

turkuaz yatak odası melita

turkuaz yatak odası polonta

Turkuaz renk tonlarının iç açıcı özelliğinden rahatlıkla faydalanın. Daha genç ve hareketli bir kombin oluşturacaktır. Aynı zamanda mercanların ve denizin rahatlatıcı özelliğini ruhunuza işleyecektir. Yatak odası dekorasyonundaki yatak başlığını tercih ettiğinizde ise bu turkuaz duvar kağıtlarını tercih edip deneyenilirsiniz. Oturma odası ve salonlarınızda da bu renk tonlarını kullanmak hoş olacaktır. Özelikle sandalye renk tonları burada çok önemli bir etken olacaktır.

turkuaz yemek odası

turkuaz yemek odası hürrem

Banyolarda da tercih edilen bu renk tonu ufak dokunuşlarla denizi her daim hissetminizde etkili olacaktır.

Bu ev dekorasyonlarına aynalı mobilya aksesuarı örneğin orta sehpa gibi ve gümüş renk tonlarına sahip mobilyaları tercih edebilirsiniz.

Okyanusu andıran ve denizi hissettiren konseptlere sahip ev dekorasyonları denizi sevenler için harika bir tasarımdır. Bu renkler insanı şehrin gürültüsünden anında uzaklaştırır.

Turkuaz ve mercan renkleri şehirden uzak yerlerde özellikle yazlıklardaki salonlarda kullanılabilir. Farklı kumaş desenleri ile yeşil ve pembe kombinasyonlara yakın tonlarda bir ev dekorasyonu yakalayabilirsiniz.

Evinizdeki farklı renk tonlarını turkuaz gibi sıradışı bir renk tonu ile boyatmayı düşünüyorsanız bu çok zor alınan bir karar olacaktır. Riskli de bir tercih olacaktır. Evlerin tamamına yakını beyaz ve krem gibi açık renk tonları kullanır. Bu evlere turkuaz mobilyaları kullanmanız daha mantıklı bir seçim olur. Ya da basit bir duvar kağıdı ile de bu durumu test edebilirsiniz. Halılarda kullanacağınız krem ve beyaz renkler odanızı çok daha güzel bir hale getirecektir.

 

Yorum Ekle