Tekli Koltuklar ve Berjerlerle Sıcacık Köşeler

Berjer; Fransızcadan Türkçe ’ye geçmiş bir kelime. Asıl anlamı ise kadın çoban demek. Ancak dilimizde; arkası yüksek ve kabarık, oturma yeri geniş, kolluklu koltuk anlamına geliyor. Tekli Koltuklar aslında bir takımın parçası iken, Berjerler farklı stil ve tarzda oluşan dekoratif başka bir yapı olarak karşımıza çıkıyor.

markus-berjer-tekli-koltuklar-berjerler-154-43616-75-B

 

Tekli koltuk ya da berjer seçerken, evinizin aydınlık bir köşesini seçmeye dikkat etmeniz gerekiyor. Genellikle tekli koltuklar ve berjerler salonlarda size özel bir sohbet köşesi oluşturmak için kullanılır, dolayısı ile rahatlık ön planda tutulur.

rosel-berjer-koltuk-71095-12-B

 

Evinizin genelinde kullandığınız renklerin zıttı olan bir renkte berjer seçmek, evinizde çekici bir odak noktası yaratmanızı sağlayabilir. Tekli koltuk ve berjer seçimlerinizde, salonunuzun büyüklüğü önemli bir belirleyici olarak ortaya çıkar. Küçük bir salonda, geniş kolçaklı, geniş bir berjer istediğiniz etkiyi yaratmanıza engel olabilir. Seçtiğiniz berjerin mekana uyum sağlaması, salon dekorasyonunuz açısından önemli bir unsurdur.

milas-cafe-koltuk-44667-52-B

 

Salonunuzun genel tarzına uygun berjer seçmek, yine önemli adımlardan biridir. Modern bir salona sahipseniz, canlı renkler ya da kadife gibi kumaş tercihleri yapabilirsiniz. Son yıllarda tekli koltuk ve berjerlerin yerini alan, baba koltuğu adıyla da adlandırılan, rahat ve teknolojik tekli koltuk ve berjer seçimleri de evinizin modern havasını destekleyen bir görünüm oluşturabilir.

Yorum Ekle