Sıradışı Çocuk Odası Mobilya Tasarımları

Çocuklarımız, elbette ki bizim her şeyimizdir. Gerektiğinde kendimizden, isteklerimizden hatta hayallerimizden dahi vazgeçeriz onların mutluluğunu sağlayabilmek için. Kahkahası ya da tek bir gülümsemesi bile ömürlük diyebiliriz. Peki, tüm dünyadan çok daha fazla değerli olan çocuklarımızı nasıl mutlu edebiliriz? Bunun birçok cevabı var aslında. Fakat biz bir tanesini söyleyelim. Çocukların odalarında eğlenceli ve sıra dışı tasarımlar bulup bunları uygulayarak elbette. Bu tasarımlar sizin de evinizde bulunmasını isteyeceğiniz en yaratıcı çocuk odası mobilya tasarımları olmaktadır. Salıncaktan, duvar boyalarına, duvar yapıştırıcılarına… Her zevke uyumlu ve çok çeşitli olmaktadır.

turbo-beyaz-genc-odasi-f2-58612-10-B

Evinizde bulunmasını isteyeceğiniz en yaratıcı çocuk odası mobilya tasarımları modelleri sıra dışı ve farklı tasarımlar yaratmanızı sağlar. Çocuğunuzun odasında eğlenceli tasarım yapmak isterseniz odanın herhangi bir köşesine salıncak kurabilirsiniz. Tabi ki sağlamlığının güvencesini sağlamanız gerekmektedir. Bir köşenin duvarlarını çocuğunuzun zevkine göre birbirinden farklı ağaç ya da kuş figürleriyle süsleyebilirsiniz. Duvar kâğıdı ya da duvar çıkartmaları da kullanabilirsiniz. Erkek çocukları için belirli bir alanın zeminini çim halı kullanarak döşeyebilirsiniz. Bu, çocuğunuz için keyifli bir köşe olacaktır. Çocuk odanız biraz geniş ve ferah ise çocuğunuz için özellikle arkadaşları geldiğinde birlikte oynayabileceği futbol temalı bir tasarım da uygulayabilirsiniz. Tabi çıkan gürültüye de razı olacaksınız artık…

nautica-cocuk-odasi-cocuk-odalari-007-20758-42-B

Çocukların yine çok fazla ilgisini çekebilecek ve sizin de evinizde bulunmasını isteyeceğiniz en yaratıcı çocuk odası mobilya tasarımları modellerinden bir diğeri ise, çeşitli araçlar kullanılarak sağlanan tasarımlar olmaktadır. Otobüs şeklinde üst kısımda yatak, alt kısımda oyun alanı olabilen bir tasarım olabilir. Gemi görünümlü bir yatak ya da değişik masal kahramanları ve çizgi film kahramanlarından ilham alınarak yapılan tasarımlar çoğunluktadır. Tabi yapacağınız tasarım küçük objelerle de desteklenmelidir. Örnek olarak duvar kâğıdınızı ağaçlı ya da doğa temalı seçiyorsanız kitaplığını buna uygun yapabilirsiniz. Hatta plastik kaplamalı bir ağaç bile koyabilirsiniz. Emin olun bu ya da buna benzer tasarımlar çocuğunuzun çok hoşuna gidecektir. Hayal güçlerini artırmaya da yardımcı olacaktır. Çocuğunuzun zevk ve beğenisine göre seçim yapmalısınız.

candy-cocuk-odasi-cocuk-odalari-007-20760-42-B

Yorum Ekle