Sıcacık Bir Köşe, Ahşap Yemek Odaları

Ahşap insanoğlunun yüzyıllardır vazgeçemediği bir malzeme olarak yemek odalarımızdaki yerini koruyor. Girdiği ortama sıcaklık ve yaşanmışlık hissi katan ahşabın insan psikolojisine de pozitif etkileri var. Bunda doğal ve ekolojik yapısının katkısı yadsınamaz.

almira-ahsap-yemek-odasi-62322-10-B

Ahşap yemek odası mobilyalarını tercih edişimizin en önemli sebeplerinden biri de ahşabın hem modern dekorasyon öğelerine hem de klasik öğelere uyum sağlayabiliyor olması. Bir diğer sebepse ahşabın çok hafif bir malzeme olmasına rağmen yük taşıma kapasitesinin oldukça fazla olması. Ahşap aynı zamanda çokta dayanıklı bir malzeme. Birçok kimyasala ve iklimsel koşula oldukça dirayetli bir malzeme, ancak biraz daha dikkat ve doğru bir bakımla ahşap yemek odanızın ömrünü çok daha fazla uzatmanız mümkün.

 

birsah-modern-yemek-odasi-55470-69-B

 

Ahşap yemek odanızın tozunu alırken nemli ve yumuşak bir bez kullanmak ömrünü uzatır. Kuru bez zaman içinde sizin hemen fark edemeyeceğiniz çiziklere neden olabilir. Nemli bezden sonra kurulamak için yine yumuşak ve kuru bir bez kullanın. Direkt gelen güneş ışınları yalnızca ahşap mobilyanızı değil her tür mobilya ‘da deformasyonlara sebep olabilir. Mobilyanın üzerine dökülen sıvıları hızlıca temizlemek ve sıcak bardak ya da tencere ile direkt temas ettirmemek böyle durumlarda altlık kullanmak ahşap yemek odanızın ömrünü uzatır. Ahşap yemek odanızın ‘Aslında genel olarak tüm evinizin’ çok kuru ya da rutubetli olmamasına dikkat etmek gerekir. Bu sizin sağlığınıza zarar verdiği gibi ahşap mobilyalarınızın sağlığına da zarar verecektir.

eva-modern-yemek-odasi-57217-57-B

 

Aldığınız her ürünün bakım ve kullanma talimatları bölümünü okumanız mobilyalarınızın sizinle birlikte uzun yıllar yaşamasını sağlayan en önemli unsurdur. Ahşap yemek odanızda doğallık, sadelik ve sıcaklığı aynı anda yaşatabileceğiniz kişiliğinizi yansıtan, aileniz ya da dostlarınızla geçirdiğiniz zamana güzellik katan tasarımlar ekolojik doğal sıcak ve samimi mobilyaları tercih edenlerin gözdesi olmaya önümüzdeki yüz yıl daha devam edecek.

Yorum Ekle