Retro Mobilyalar

Retro-Mobilyalar

Retro deyince aklımıza kahverenginin tonları, karışık desenler, olması gerekenden farklı ve abartılı bir görünüm gelir. Retro hızla gelişen ve günümüzde tekrar popülerliğini kazanan bir tarzdır. Ellilerin hakim olduğu ve kısaca hippi olarak da adlandırdığımız bir giyim tarzına denir. Retro aslında özgür yaşama ve rahatlığa göre uyarlanarak kendini aynı olandan dışlama olarak bilinir. Amacı farklı olmak, özgür olmak ve dikkat çekmektir. Bunları ise özgürlüğün imajı olarak verir. Retro tekrar moda olup popülaritesini artırınca sadece giyimde değil dekorda da kendini göstermeye ve bunun adına bir şeyler üretilmeye başlanmıştır. Retro dekorasyonda ne olmalıdır? Ne nasıl olmalıdır? Gelin bu konuları inceleyelim.

Retro-Mobilyalar2

Retro karmaşıklığın hakim olduğu bir şeydir fakat dekorasyonda düzgün bir karmaşa olmalıdır. Duvar rengi seçerken eğer eşyalarınızı koyu seçecekseniz eşyaları göstermek adına açık renkler tercih edin. Krem rengi, bej, kırık beyaz gibi renkler oldukça kullanışlı olacaktır. Mobilyaları kahverenginin açık ve koyu tonlarından oluşacak şekilde masanızı ahşaptan ve aksesuarlarınızı fildişi gibi değişik materyallerden seçerseniz o karmaşık uyumu yakalayabilirsiniz.

 

Retro-Mobilyalar3

Odanıza seçeceğiniz mobilyalar kadar perde ve koltukların üstüne atacağınız yastıklar, duvarınızı renklendirecek duvar kağıtları da güzel bir görünüm için önem taşımaktadır. Perdelerinizi ve yastıklarınızı aynı desenden seçerek tek renk koltuklarınızda farkındalık yaratabilirsiniz. Bu desenlerin arasında kırmızı, koyu yeşil ve mürdüm gibi renkler olursa hem Retro görünüm sağlanır hem de odanıza biraz renk gelmiş olur. Duvarınız için seçeceğiniz duvar kağıdınızda doğayı anlatan geniş bir alan resmi seçebilir bunu bir duvarı baştan başa kaplayacak şekilde kullanabilirsiniz. Böylece daha özgür bir esinti yaratmış olursunuz.

Yorum Ekle