Raylı Dolap Seçiminde Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Günümüz evlerindeki küçülme, insanları dekoratif çözümlere yönlendirdi. Böylece dolaplarda büyük önem kazandı. Önceki yıllarda her dolabın belli bir yeri vardı. Şimdi ise evimizin tüm ölü alanlarını raylı dolap ‘larla kaplayarak, hem yerden kazanıyor, hem yerleşmede kolaylık sağlıyor, hem de fazla eşyalarımızı ortadan kaldırabiliyoruz. Böylece yatak odalarımızın eşyaları, tüm evimizde fonksiyonel bir işlev görmeye başladı. Yatak odalarında can bulan raylı dolaplar tüm odalarımızın hatta salonlarımızın gözdesi oldu.

endi-rayli-dolap-55700-71-B

 

Raylı dolapları takımlarla almanız mümkün olduğu gibi; odanızın boyutlarına, dekorasyonuna ve kendi zevkinize uygun olarak yaptırmanızda mümkün. Böylece evde ölü alan olarak gördüğünüz bölümleri de kullanışlı ve şık bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

onli-rayli-dolap-55702-71-B

 

Raylı dolap alırken ya da yaptırırken dikkat edilecek birkaç husus olduğunu da belirtmek gerekir. Seçtiğiniz raylı dolabın gövde aksamının, modüler sitem olması montajını kolaylaştır. Ayrıca birleşim yerlerinin kalın olması da dikkat edilmesi gereken konulardan bir tanesidir. Dolabınızın kapaklarında; eski tip, çok ses yapan rulmanlı sistemler yerine, sessiz çalışan yeni teknoloji ürünleri tercih etmeniz, uzun ömür ve kullanım rahatlığı açısından önemlidir. Çekmecelerde ise sessiz çalışan raylı ve frenli sistemleri tercih edebilirsiniz.

niro-rayli-dolap-55703-71-B

Hangi firmayla çalışırsanız çalışın, kaliteli ürünler ürettiğinden, dolayısıyla kaliteli malzeme seçimleri yaptığından emin olun. Kalite kontrol belgesi olan, Evgör Mobilya gibi köklü firmaları tercih etmek çok önemlidir. Fiyat ve kalite oranı dengeli olan ürünler, size aradığınız kalite konfor ve şıklığı bir arada yaşatacaktır. Güvenilir firmalar, raylı dolabınızın satış ya da sipariş kısmından, montaj ve sonrasına kadar tüm kademelerinde ilgili ve deneyimlidirler.

 

 

Yorum Ekle