Oturma Odanızda Doğaya Dönüşün Rengi; Yeşil

Son yıllarda insanın yüzünü doğaya dönmesiyle birlikte yeşil yaşam alanlarımıza tekrar girmeye başladı. Huzur anlamına gelen yeşili zaman zaman halı, perde gibi dekorasyonu tamamlayan öğelerle zaman zaman evimize nefes alan, yeşil çiçekli bitkilerle evimize ekliyoruz. Son yıllarda ise yeşilin her tonunu barındıran koltuk takımlarıyla, oturma odalarımızda bize huzur verecek alanlar yaratmaya çalışıyoruz. 2015 in moda renklerinden biri olan yeşili, bu sene birçok evde göreceksiniz.

cisem-renkli-koltuk-takimi-64731-11-B

 

Oturma odalarında yeşil tonlar; odanıza sadeliği ve dinginliği getirmenin yanı sıra odalarınıza ruh katan birer unsurdur. Yeter ki doğru renkle kombinasyonu yapılabilsin. Beyaz ve yeşil genel olarak en çok kombinlenen renk çifti olarak dikkat çekiyor. Bunda risk almak istememenin rolü büyük…
Beyaz ve yeşilin birleşimi odanızda modern aynı zamanda doğal bir etki yaratır. Ama siz, farklı kombinler kullanarak yaşam alanınızda çok farklı ortamlar yaratabilirsiniz. Yeşilin sakinleştirici etkisini mavi ile kuvvetlendirebilirsiniz. Ya da yeşilin yanına toprağın tonlarını ekleyebilirsiniz. Her türlü ahşap aksesuar, yapay ya da doğal bitkilerle doğayı evinize taşıyabilirsiniz. Doğada gördüğünüz tüm renkleri turuncu, sarı hatta moru bile aslında yeşille kombinlemek mümkün. Yeter ki siz ne istediğinizle ilgili net bir karar verebilin.

emet-salon-takimi-salon-takimlari-102-14359-29-B

Unutmayın yeşil insana güven veren tazeliği ve doğayı simgeleyen bir renk. Oturma odanızda gözünüzü yormayacak, günün stresini atmanızı sağlayacak ve sizi rahatlatacak ferah renkler arıyorsanız yeşil sizin renginiz.

Yorum Ekle