Oturma Odanıza Pozitif Enerji Katın

oturma Odanıza Pozitif Enerji Katın1

Oturma odanız evinizin merkezidir bir nevi kalbidir. Ailenizle vakit geçirdiğiniz ve misafirlerinizi ağırladığınız alanlardır. Oturma odanızda doğru seçilen mobilyalar ve renkler yani yapılan doğru dekorasyon alanları odalara ferahlık ve hareket katar. Odanın enerjisi de önemlidir. Görüntü kadar oturma odanızın enerjisinin de iyi olması kendinizi daha iyi hissetmenizi ve orada bulunan insanların daha sağlıklı ilişkiler yaşaması anlamında önemlidir. Bunu sağlayabilmek için birkaç öneriye beraber bakalım:

  • Oturma odanızdaki koltuklarınız ve kanepelerinizin arkalarının duvara dönük olmasına özen gösteriniz. Odanızda oturan herkes içeri girenleri görebilmelidir.
  • Oturma odanızı yumuşak olan kumaşlı koltuklar ve birden fazla yastık olabilecek şekilde dekorunuzu yapın.

oturma Odanıza Pozitif Enerji Katın2

  • Oturma odanızda oval görünümlü veya yuvarlak olan nesnelerin bulunmasına dikkat ediniz. Örnek olarak  yuvarlak olan bir masa, küresel olan aydınlatmalar ve vazo gibi eşyalar.
  • Oturma odanızı eğer sıkıcı bir alan olmaktan kurtarmak istiyor iseniz ve eşyalarınıza da uyum sağlıyor ise bu alanda turuncu rengini kullanabilirsiniz. Turuncu enerjik ve yenilenen bir renktir, iletişimi güçlendirir.
  • Yaşadığınız ortamda yeşil renk kullanarak yaşamınızda kendinizi geliştirme isteği yaratabilirsiniz. Mavi renkse sakinleştirir ve huzur verir.

nunez-modern-kose-takimi-96854-13-B

  • Oturma odanızı çok eşya ile doldurmayınız. Oturma odanızda rahat bir ortam oluşturun. Fazla eşyaların bulunduğu ortamda insanlar rahat hareket edemez.
  • Oturma odanızı havasız bir ortama çevirmeyin ve havasız kalmamasına özen gösterin. Oturma odanızda hava akışını sağlayabilmek için odanızı bolca havalandırın ve bu alanda havanın hareket etmesine dikkat edin.

Yorum Ekle