Oturma Odalarında Turuncu Uyumu

Oturma Odalarında Turuncu Uyumu1

Eğer oturma odanızı değiştirmek, yeniden şekillendirmek istiyor veya eşya seçmede renk konusunda kararsız kalıyorsanız işte oturma odalarına en çok yakışan renklerden biri turuncu. Kırmızının keskin görünüşü ile sarının sıcaklığı arasında kalmış bu renk her dekorasyonda olması gereken renkler arasında yer alır. Peki ama hangi renklerle uydurulması daha doğrudur? Bunu öğrenmek için gelin bakalım uyumu nasıl yakalarız.

Oturma Odalarında Turuncu Uyumu2

  • Turuncu, mavi ve beyaz üçlemesi ile odanıza ışık katın. Mavinin pastel tonu ile birleşen turuncu odanızda güneş gibi parlar. Oturma grubunuzu seçerken takım almak yerine bu üç rengi de barındıran bir grup alabilirsiniz. Koltuklarınızın her birini bu renklerden seçip üzerlerine atacağınız desenli yastıklarla bütünleyebilir, bu bütünü ortalarına koyacağınız cam bir masa ile tamamlayabilirsiniz.

Oturma Odalarında Turuncu Uyumu3

  • Turuncu ile çikolata renginin o muhteşem sıcaklığını oturma odanızda hissedebilirsiniz. Çikolata rengi koltuklarınızın arasından bir tanesini turuncu kullanıp, diğer koltukların üzerine turuncu yastık koyarken turuncu koltuğunuza çikolata rengi bir yastık koyabilirsiniz. Ortaya atacağınız ahşap bir masa ile oldukça şık ve sıcak bir ortam yaratabilirsiniz. Aralara koyacağınız beyaz aksesuarlar ile sadeliğin şıklığını yakalayabilirsiniz.

Oturma Odalarında Turuncu Uyumu4

 

  • Turuncu ile gri kardeşliğinden faydalanabilirsiniz. Duvarlarınızı metale yakın bir griye boyayarak önüne yerleştireceğiniz turuncu bir televizyon ünitesiyle inanılmaz bir görüntü oluşturabilirsiniz. Krem rengi takımınız ile sağlayacağınız görüntü sizi çağ üstü bir modernliğe ulaştıracaktır. Bunların arasına koyacağınız ahşap bir masa ile görüntüyü tamamlayabilirsiniz. Ahşabın turuncu ve griyle muhteşem uyumunu sağlayabilir ve evinize gelenleri kendinize hayran bırakabilirsiniz.

Yorum Ekle