Nasıl Bir Klasik Yatak Odası?

Geçen yıllarda sadeliğe, basitliğe ve modernliğe yönelen yatak odası tasarımları, bu yıl tekrar klasiğe geri dönüş yapıyor. Şıklıktan ve yüzeylerin ışıltısından hoşlananlar; klasik yatak odaları ‘nı vazgeçilmesi zor bir trend haline getiriyor. Ancak yatak odanıza klasik yatak odası takımı alacaksanız, dikkat etmeniz gereken bazı noktalar var.

meva-klasik-yatak-odasi-65235-11-B

 

Klasik yatak odası takımı seçerken pastel tonları tercih etmek odanızı daha büyük ve ferah gösterecektir. Toprak tonlarla soğuk tonların kombini klasik takımlarda tercih edilen renk yelpazesi arasındadır. Mobilyanız koyu da olsa açık renkte olsa perde, halı ve yatak örtünüzü mobilyanızla aynı renk kartelasından seçin.

grand-luks-klasik-yatak-odasi-69552-12-B

Klasik mobilyanızda altın rengi varaklar kullanmak ve odanın büyüklüğü yeterliyse büyük yatak başlığı seçmek mobilyanızı daha zengin gösterecektir. Odanızın boyutlarına uygun mobilya seçimi istediğiniz etkiyi yaratmak için önemlidir. Küçük bir odaya büyük takım ya da tam tersi büyük odaya küçük bir takım seçmek istediğiniz etkiyi yaratamamanıza neden olacaktır. Yatak odalarının odak noktası yataklardır. Klasik yatak odası takımlarında bu özellik daha fazla ön plandadır. Odak noktasını doğru belirlemek, mobilya dışında kalan aksesuar seçimlerinde biraz daha soft ya da modern seçimler yapmak, yatak odanıza kişilik katacak mobilyanızın ihtişamını ön plana çıkaracaktır.

 

netron-klasik-yatak-odasi-1-70906-12-B

 

Günümüz klasik yatak odası takımları, yeni tasarımlarıyla yatak odalarının en beğenilen ve istenen mobilya tarzları arasına girmeyi başarıyor.

Yorum Ekle