Mutfakta Siyah-Beyaz Zarafeti

Mutfakta Siyah-Beyaz Zarafeti3 (2)

Genelde beyaz üzerine dizayn edilen mutfaklara göz alışkanlığımız olduğu için siyahın mutfakta nasıl duracağını bilemeyiz. Siyah yapısı gereği ağır bir renk olduğu için mutfak konusunda insanların gözünü biraz korkutur. Ama aksine uygun bir şekilde dengelendiği zaman siyahın asaleti ve beyazın masumiyeti muhteşem bir uyum yakalayabilir. Bu da mutfağınıza daha modern bir hava katmakla birlikte siyah-beyaz zarafetini de ortaya çıkarmış olur.

Siyah ve beyaz buluşması için en önemli şeylerden biri mutfağın ışığı ne kadar alıp almadığıdır. Eğer mutfağınız fazlasıyla ışık alıyorsa duvar kağıtlarında ve dolaplarda siyahı kullanabilirsiniz. Bu mutfağınızı ölü göstermez. Aksine muhteşem bir kontrast oluşturmaya olanak sağlar.

Mutfakta Siyah-Beyaz Zarafeti2

Siyah ve beyazın en güzel yanlarından biri de yan yana çok şık durmalarıdır. Mutfak dolaplarını çift renkli seçerek bu iki rengi yan yana getirip parlak bir görüntü elde edebilirsiniz.

Eğer mutfağınızın siyahı çok kaldırmayacağını düşünüyorsanız yeteri kadar ışık alamıyorsa dolapları ve duvarları beyaz seçerek aydınlatma ve aksesuarlarda siyah kullanabilirsiniz. Eğer mutfağınız genişse siyah bir koltuk bile atabilirsiniz. Sadece aksesuarlarda bile siyah ve beyaz enerjisini rahatlıkla hissedebilirsiniz.

Mutfakta Siyah-Beyaz Zarafeti1

Siyah beyaz mutfağınızda eğer değişiklik yapmak veya başka bir şeyler eklemek istiyorsanız desenli malzemeler kullanabilir ve metal renkli aksesuarlar tercih edebilirsiniz. Beyaz eşyalarınızda metal rengi kullanarak ortama enerji katabilirsiniz.

Mutfakta Siyah-Beyaz Zarafeti3 (1)

Mutfak malzemelerinizde ortamı etkileyebilmektedir eğer siyah-beyaza renk katmak istiyorsanız küçük ev aletlerinizde, baharatlıklarınızda veya kavanozlarınızda farklı renkler kullanabilirsiniz. Eğer renk katmak istemiyorsanız bu tür malzemelerinizi dolaplarınızda saklayabilirsiniz.

Yorum Ekle