Modern Banyo Dekorasyonu İçin Öneriler   

Modern Banyo Dekorasyonu İçin Öneriler   

Dekorasyon herkesin ilgi duyduğu bir hobidir. Tüm yaşam alanlarında huzur veren ortamlar yaratabilmek için dekorasyon önerilerine başvuruluyor. Bunun için birçok seçenek vardır. Fakat yoğunluk ile tercih edilen tarz modern dekorasyon fikirleridir. Özellikle banyolar modern tarzda döşendikleri zaman bambaşka bir dünyaya girmişiz gibi bir his veriyor. Dekor çalışmalarının kendini en iyi gösterdiği alanlar banyolardır. Modern tarzda döşerken bazı detaylara dikkat etmek gerekir. Modern banyo dekorunda dikkat edilecek şeyler;

  • Banyoların rahat ve huzurlu ortamlar olabilmeleri ve modern bir görünüme sahip olabilmeleri için çok eşya ve süsten uzak durulmalı. Ferah ve derinliği olan ortamlar yaratmak gerekir. Dekorasyon için eşyadan çok aynalara veya dolap tarzlarına ve kullanılan tekstil ürünlerine yönelmeniz gerekir. Lavabo üstüne tercih edilecek büyük aynalar hem derinlik katacak hem de banyoyu olduğundan daha büyük gösterecektir.

Modern Banyo Dekorasyonu İçin Öneriler 2

  • Aydınlatma dekorasyonun en gizli silahlarından biridir. Çok kişinin dikkat etmediği banyo aydınlatmalar aslında en önemli adımlardan biridir. Modern mobilyaların, taş döşemelerinin uygun bir aydınlatmayla tamamlanması gerekir ki kendilerini gösterebilsinler.
  • Banyoların duvarlarında ve yerlerinde fayanslar kullanılmaktadır. Fayans çeşitliliği ve tarzı konusunda o kadar çok çeşit bulunuyor ki, en uygununu seçmek zor olabilir. Son dönemlerde yer fayanslarında kullanılan üç boyutlu döşemeler modernliğin sembollerinden birisidir. Duvarlarda ise geniş ve düz renk fayansların tercih edilmesi önemlidir. Modern görünüm için çiçekli, küçük desenli klasik fayans tiplerinden kesinlikle uzak durun.

Modern Banyo Dekorasyonu İçin Öneriler 3

  • Sifon ve klozetler banyoların olmazsa olmazlarından bazılarıdır. Eskiden kullanılan ayaklı klozetler ve arkasında duran sifon depoları artık yoktur. Bu malzemelere modern bir banyoda kesinlikle yer olamaz. Askıda duran klozetler ve duvar içine monteli sifonlar ile bütünlüğü sağlamak gereklidir.

Yorum Ekle