Mobilyalarınız ile Perdeniz Ne Kadar Uyumlu?

Perde ev dekorasyonunda çok farklı bir yerdedir. Çünkü perde olmadan ev dekorasyonu tamamlanamaz. En az halı, döşeme, mobilya rengi kadar önem taşımaktadır. Perde her zaman ayrı bir öneme sahiptir ve bu önemin iyi seçimlerle belirtilmesi gerekir. Mobilyalarınız ile perde uyumunuzu yaparken dikkat etmeniz gereken küçük ayrıntılar vardır. Gelin bunlara bir göz atalım.

  • Eğer perde seçmek istiyorsanız bunu en sona saklamalısınız. Mobilya, halı, duvar gibi önemli şeyleri seçip aldıktan sonra perde üzerinde düşünülmeye ona göre uydurulmaya çalışılmalıdır. Mobilyalarınız ile perdeniz arasında renk uyumu yapmak yerine aynı renk tonunu seçmek her zaman en sıkıcı yöntemdir. Odayı sıradan ve basit gösterir. Aynı tonu veya rengi denemek yerine cesur olun ve farklı renkler deneyin. Renk olarak aynı renk seçebilir ama en açık veya en koyu tonunu bir araya getirirseniz o zaman modern bir görünüme ulaşmış olursunuz.

Mobilyalarınız ile Perdeniz Ne Kadar Uyumlu3

  • Eğer koltuk takımınız desenli ise desenin içindeki renklerden birini seçerek o rengi perde de ve birkaç aksesuarda kullanarak güzel bir uyum yakalayabilirsiniz. Bunu yaparken eğer koltuklarınız desenli ise sade bir perde eğer mobilyalarınız sade ise perdelerinizi desenli seçerek daha hoş bir manzara elde edebilirsiniz.
  • Perde seçiminde bir diğer yöntem ise perde renginde tek bir koltuğa yer vermek ve diğer koltuk renklerini farklı tutmaktır. Böylece bir renk kontrastı oluşturabilirsiniz. Örneğin eğer mor bir oturma grubunuz varsa perdelerinizi sarı seçebilir ve koltuklardan birini sarı yapabilirsiniz. Hem renk uyumu sağlamış olur hem de evinize değişik bir akış getirmiş olursunuz.

Mobilyalarınız ile Perdeniz Ne Kadar Uyumlu4

  • Mobilyalarınız ne renk olursa olsun kahverengi, bej, krem rengi gibi renkleri perde rengi yaparak her daim görsel bir uyum sağlayabilirsiniz.Mobilyalarınız ile Perdeniz Ne Kadar Uyumlu

Yorum Ekle