Mobilya’da Bir Dünya Markası

Ülkemizin tanıtımında önemli bir rol oynayan İnegöl mobilya markaları çeşitli ürünleri zaman zaman tanıtım amaçları ile sergilemekte ve müşterilerden yabancı yatırımcılara kadar bir çok fayda sağlamaktadır. İnegöl mobilyacıları yılların tecrübesi ve bilgisiyle üretim yapmakta ürünlerde sundukları kalite ile göz doldurup yıllardır adlarını herkesin aklına yerleştirmektedir. 2012 yılının bahar aylarında EXPO İnegöl mobilya fuarı ile yine büyük bir tanıtıma ev sahipliği yapacak olan İnegöl, tüm İnegöl mobilyacıları için de oldukça büyük bir önem taşımaktadır.

İnegöl’de mobilya sektörünün tarihi 1 asır öncesine, 1900’lü dönemin başlarına dayanır. O dönemde İnegöl’ün çevresi ormanlarla kaplı olduğundan, ağaçların kereste atölyelerinde işlenerek kalas formunu alması ve yurt içinde ihtiyaç sahibi yerlere aktarımı ile başlamıştır. Cumhuriyet’in oluşturulduğu yıllarda da kerestecilik, yumurta için sandık, at arabası üretimi, daha sonra ise sandalye ve koltuk imalatları ile konumunu bugün son teknolojik olanakların, makinelerin aktif olduğu bir döneme bırakmıştır.

İnegöl bulunduğu coğrafi konum itibariyle Ankara ile Bursa karayolu üzerinde bulunmasının yanı sıra  mobilya sanayi bölgesine her gün fazlasıyla ziyaretçi ile müşteri konumunda gelen insanlarımızın ilgisini çekmektedir. İnegöl mobilyacılık konusunda bugünkü ekonomiye katkısı oldukça büyüktür. Kurulduğu dönemde oldukça az olan İnegöl mobilya bugün 4000 dönüm civarında kurulu alan üzerinde yaklaşık 4500 iş yerinde imal edilen mobilyaların türleri ve modelleri oldukça geniştir. Bugün tüm Türkiye İnegöl mobilyasını bilmektedir.

İstanbul’da ise Evgör Mobilya adını Türkiye ile birlikte en büyük Avrupa ülkelerine duyurmuş olmakta büyük bir hızla da tüm dünyaya yayılmaya devam etmektedir. Tüm müşterilerinin güveni kısa sürede kazanan Evgör herkesten konfor, sağlıklı ürün, dayanıklılık ve ekonomik fiyatın yanında eşsiz tasarımlar adına tam not almıştır.

Neden İnegöl Mobilya?

 

Yorum Ekle