Mobilya Seçerken Dikkat Edilecekler

Günden güne artan binlerce mobilya üretimi yapan markalar bulunmaktadır. Hangi marka hangi malzemeleri kullanılıyor, güvenilir mi değil mi bunu maalesef bilemiyoruz. Aslına bakarsanız mobilya konusunda marka o kadar da önemli değildir. Asıl önemli olan hangi tür mobilya seçtiğiniz ve o üründe kullanılan malzemelerin dayanıklılığı ve sağlamlılığı olmaktadır. Büyük markalardan alıp kısa süre kullanabilirsiniz ya da aynı şekilde uygun fiyatlı olsun diye aldığınız mobilya birkaç güne zarar görebilir ve kullanılamayacak hale gelebilir. Böyle durumlarla karşılaşmamak için en baştan satın alma esnasında seçtiğiniz mobilya hakkında detaylı bilgiler almalı ve sağlamlılığını kontrol etmelisiniz.

ingiliz-tarzi-yatak-odasi-modelleri-74596-70-B

Bu yazımızda sizlere mobilya seçerken nelere dikkat edilmeli ve önemli bilgileri paylaşacağız. ‘Mobilya seçerken nelere dikkat edilmeli? ‘ diyoruz ve başlıyoruz. Öncelikle internet üzerinde mobilyalarını tanıtan firmaların web sitelerine bakmanız yararlı olacaktır. Daha sonra ki kısımlar önemli olan teferruatlar olmaktadır. Mobilyanızın iç takımında metal ya da ağaç kullanıldığını bilmeniz gerekmektedir. Yapılan kaplamanın hangi kumaş yani ne tür kumaştan kaplandığını öğrenmelisiniz.

almoda-avangarde-koltuk-takimi-68230-10-B

Ödemenizi yaptıktan sonra kaç günde kargoya verileceğini ve ne kadar zamanda teslim edileceğiniz bilmelisiniz. Uzun ömürlü ve sağlam mobilyalar almak istiyorsanız bu hususlara dikkat etmeniz gerekmektedir. Mobilyanızı yalnızca beğendiğiniz için satın almamalısınız. Kullanacağınız alana ve ihtiyacınıza göre satın almalısınız. Vitrinlere aldanmamalısınız, mobilya hiçbir zaman süs eşyası olarak kullanılmaz. Herhangi bir mobilyayı satın almamalısınız. Salonunuza, çocuk odasına ya da yatak odasına uyumlu ve sığabilecek mobilyalar seçmelisiniz. ‘Mobilya seçerken nelere dikkat edilmeli?’ konusunda bir diğer önemli husus da, ürünü kullanmaya başladıktan sonra 1 yıl süreyle servis kullanmayacağınız mobilyalar olmalıdır. Kullanılan kumaşın cinsine ve rengine dikkat etmelisiniz.

ekin-modern-yemek-odasi-72954-10-B

Evinizde bulunan diğer mobilyalara uyumlu renkler olması gerekir. Ayrıca mobilya satın alacağınız yerde bulunan satış danışmanına ürünün tüm özelliklerini sormalısınız. Detaylı bilgileri almanız gerekir. Daha sonradan yaşanması muhtemel olan sorunlarla karşılaşmamak için en baştan tedbirinizi almalısınız. Aklınıza gelen tüm detayları satış danışmanıyla paylaşmalısınız. Karşılığında doğru ve net cevaplar almalısınız. Mobilya satın alırken herhangi bir tereddüt ya da soru işareti olmaması önemlidir.

Yorum Ekle