Mavi ve Turkuaz Renginin Odamıza Büyüsü

Turkuaz

Evimize huzur, dinginlik ve rahatlık getirecek olan turkuazı hem yaz aylarına hem kış aylarına uygun olarak düzenleyebilir ve rahatlıkla kullanabiliriz. Bu renk hem ışıltı hem de çok büyük bir huzur sağladığı için yatak odalarınızda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bu renk yazı anımsattığı için yatak odanıza yaz havası getirebilir. Odanıza ferahlık ve sizi etkisi altına alabilecek bir canlılık getirir. Bu renkleri kullanırken odanızdaki diğer renklerle kullanarak birleştirerek daha uygun ve renkli bir ambiyans yaratabilirsiniz. Özellikle kahverengi ile krem rengini turkuaz veya mavi ile birleştirerek çok iç açıcı bir alan oluşturabilirsiniz. Bu renkleri nasıl ve hangi alanda kullanacağınız arasında kararsızsanız birkaç tüyo verebiliriz.mavi

  • Duvarınızın boyasında veya duvar kağıtlarınızda kullanabilirsiniz. Örneğin duvarınız krem rengi ise duvarınızın bir bölümüne turkuaz bir duvar kağıdı koyarak ortamızı farklılaştırabilirsiniz.

turkuaz duvar

  • Aksesuar seçimini maviden yana kullanabilirsiniz. Kahverengi bir oturma grubunuzun ortasına mavi bir masa ve aksesuarlar ile renklendirerek ortamınızı güzelleştirebilirsiniz.
  • Yatak odanızda ise yastıklarınızı veya aydınlatmalarınızı eğer çok seviyorsanız pikelerinizi bile mavi yapabilirsiniz. Duvarlarınızı krem rengi kullanarak araya farklı renkler karıştırabilirsiniz. Örneğin renkli bir tablo asabilir veya fiskosunuzu renkli seçebilirsiniz.
  • Kilim veya halılarınızda turkuaz kullanıp ortasına krem rengi bir masa da atabilirsiniz. Diğer eşyaları ise beyaz tutarak turkuaz rengine vurgu yapabilirsiniz.
  • Perdeler eviniz için en önemli şeylerden biridir. Turkuaz renginde kullanarak evinize ışıltı katabilirsiniz.

Turkuaz-perde-modeli

  • Abajur seçiminizde veya küçük eşyalarda kullanabilirsiniz. Puf veya tek bir koltuğu mavi seçebilir ortama ayrı bir görünüm sağlayabilirsiniz.
  • Vazolar, mumlar, seramikler kullanarak kendinize çeşitli alternatifler yaratabilir maviye renk uyumu katabilir ve evinize sıcaklık katabilirsiniz.

Yorum Ekle