Lambri Dekor Nasıl Olur Nasıl Kullanılır?

Lambri Dekor Nasıl Olur Nasıl Kullanılır1

İç veya dış cepheyi kaplayarak oluşturulan bir panel-kaplama sistemine lambri denir. Lambriler genellikle PVC, ahşap veya metallerden oluşur ve onlarla kullanılır. Zevkinize göre çeşitli desen ve renklerde lambriler bulabilirsiniz. Özellikle ahşap lambrileri seçerken genelde kiraz, meşe veya fındık ağaçları kullanılır. İstediğiniz odaya rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Özellikle duvar köşeleri için güzel dönüşler yapılabilir. Dayanıklı olmasının yanı sıra kolay temizlenebilir ve ısıdan etkilenmiyor olması sizin için daha pratik ve kullanışlı bir açı sağlar.

Genellikle iç mekanlarda kullanılan lambriler son zamanlarda dış cephede de kullanılmaya başlanmıştır. Lambri kaplamaların dayanıklılığı iki kat artırılarak özellikle kapılarda ve dış cephelerde iç rahatlığı ile kullanılabilir.

Lambri Dekor Nasıl Olur Nasıl Kullanılır2

Eğer iç mekanınızda lambri kullanmak istiyorsanız desen baskılı, isteğe göre mat veya parlak olarak tercih edebilir kullanabilirsiniz. Tercihinizi özellikle PVC lambriler arasından yapabilirsiniz.  Bu ürünler sadece salonlarda değil banyo gibi daha nemli alanlarda da nemden etkilenmemesi sebebiyle tercih edilebilir.

Eğer bütçenize uygun olup olamadığını merak ediyorsanız fiyat aralığına sizin için bir göz atalım. Lambriler metrekare veya metreküp üzerinden hesaplanır. Böyle bir hesaplamaya göre genelde fiyatlar metrekaresi 10 liradan başlayan PVC lambriler bulunabilir. Eğer ahşaptan yaptırmak istiyorsanız fiyatları ağacına göre değişebilir. Eğer uygun fiyatlı istiyorsanız 2. Kalite bir ahşap lambri dekorun fiyatı metrekaresine 25 lira civarında bulabilirsiniz. Ahşap lambriler pek çok farklı keresteden üretildiği için alanınızın genişliğine göre daha da veya daha geniş seçme olanağınız da vardır.

Lambri Dekor Nasıl Olur Nasıl Kullanılır3

Yorum Ekle