Lake Yemek Odaları Ne kadar Dayanıklı?

Güzel bir yemek odası, tüm eve daha şık ve zarif bir görünüm verir aynı zamanda da kendinizi iyi hissettirir. Örneğin misafirlerinizi ağırladığınız bir akşam yemeğinde, yalnızca yemeklerinizin lezzeti ve sunumu değil, şık bir yemek masasıyla uyumlu sandalyeleriniz de size gurur verir. Günümüzde modern ya da geleneksel mobilya seçimleri büyük bir çeşitlilik sunmaktadır. Yemek odanızın tarzı bir yandan da sizin yaşam tarzınızı oluşturur. Sonuç olarak istediğinizi seçmekte özgürsünüz ama seçeceğiniz ürünün stili nasıl olursa olsun hammaddesi ahşap olacaktır. Yemek odalarında en sık rastlanan ürün lake boyalı ürünlerdir. Peki, lake yemek odası mobilyaları ne kadar dayanıklı?

selenit-lake-yemek-takimi-1-61057-10-B

 

Lake yalnızca ahşap malzemeye renk, parlaklık ve zarafet katan bir öğe değildir. Aynı zamanda koruyuculuğu yüksek bir malzemedir. Mobilyanızı nemden, rutubetten ve ıslaklıktan korumanın yanında, ağacın doğadan gelen hatalarını da kapatır. Ayrıca temizliğinin kolay olması da yemek odalarında lake yemek odaları ‘nın takımların tercih edilirliğini arttırır.

selenit-lake-yemek-odasi-61035-10-B

Elbette mobilyalarda kullanılan tüm malzemeler gibi, lake yemek odası mobilyalarıda biraz özen ve dikkat gerektirir. Yeterli özeni gösterdiğiniz takdirde uzun yıllar yeniliğini koruyacaktır. Öncelikle hiçbir mobilyayı direkt güneş ışığına temas ettirmemek gerektiğini aklımızda tutmak gerek. Ayrıca lake kaplamalara zarar veren, amonyak içerikli cam temizleyiciler kullanmaktan kaçınmaya çalışılmalı. Mobilyanızı temizlemek için yumuşak nemli bezler kullanabilirsiniz. Ayrıca aşırı sıcakla direk temas ettirmemeye de özen göstermelisiniz..

cozmo-modern-yemek-odasi-43219-39-B

 

Bu hususlara dikkat ettiğiniz sürece, lake yemek odası takımınız, kalitesini ve dayanıklılığını yitirmeden ilk günkü şıklığını ve zarifliğini koruyacaktır.

Yorum Ekle