Küçük Yatak Odaları İçin Fikirler

Evinizin en özel ve en rahat mekanlarından biri olan yatak odalarınız doğru ve yerinde bir düzenleme ile daha rahat ve geniş bir ortam haline getirebilirsiniz. Sizin için birbirinden harika dekor fikirlerini birleştirerek bir araya getirdik.

Duvarınızın yalnızca bir kısmını duvar kağıdı ile kaplayarak hem farklı hem de eşsiz bir imaj yaratabilirsiniz. Odanızda kullanabileceğiniz tuvalet masa çeşitleri ise eşyalarınızı daha düzenli ve tertipli bir şekilde saklamanızı sağlar.

Küçük Yatak Odaları İçin Fikirler

Yatak ucunuzda kullanabileceğiniz pufları sadece üzerine oturma amaçlı olarak düşünmeyiniz. Kasa yapılı pufları tercih ederek fazladan bir depolama alanına da sahip olabilirsiniz.

Kasa yapılı puf

Açık renkler mekanı her zaman olduğundan daha büyük gösterir bu bilinen bir gerçek. Duvar renginizde ve mobilyalarınızda daha açık tonlar kullanarak mekanınızı daha geniş şekilde gösterebilirsiniz.

açık-renkli-yatak-odası

Yatağınızın baş kısmına raf ünitesine yer verip kitaplarınızı ve aksesuarlarınızı yerleştirebileceğiniz hoş bir mekan yaratabilirsiniz. Böyle bir raflı sistem aynı zamanda da yatak başı işlevi görür.

raf

Eğer modern görünümlü dekorları seviyorsanız, yatak odanızda modern ve romantik tasarımları bir arada kullanıp güzel bir oda hazırlayabilirsiniz.

Küçük yatak odalarınızı dekore ederken mavi renginin huzur verici ve rahat etkisinden faydalanabilirsiniz. Buz mavisi tonlarında nevresim ve aksesuarlar ile odanıza sıcak bir hava katarsınız.

Mavi-yatak-odası

Tuğla gibi görünen duvarları seviyorsanız, küçük yatak odanız için bu fikri rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Yatak başınızın arka kısmında kalan duvarı tuğla deseniyle kaplayabilir, çiçek görünümlü yatak örtüsü ile ortamı renklendirebilirsiniz.

Sütlü kahverengi veya bej gibi kahvenin daha yumuşak tonlarını tercih ederek odanızda ferah bir ortam yaratabilirsiniz.

kahverengi-yatak-odası

Yorum Ekle