Küçük Mutfağınızı Kullanışlı Hale Getirin

limosa-ceviz-yasam-odasi-101371-17-B

Kutu gibi bir eve mi sahipsiniz? Ev küçük olduğu için mutfağa düşen alan da kutu gibi mi duruyor? Hiç üzülmeyin. Dekorasyon konusunda teknoloji geliştikçe öyle güzel gelişmeler yaşanıyor ki, küçük yaşam alanları için bile harika kullanım alanları yaratılabiliyor. Bunun için bazı küçük detaylara dikkat etmek ve özel olarak tasarlanmış dekoratif malzemeler kullanmak yeterli olacaktır. Böylece küçücük mutfaklarınızdan kocaman bir dünya çıkarabilirsiniz. İşte size mutfağınızı kullanışlı hale getirmek için birkaç çözüm yolu;

Küçük Mutfağınızı Kullanışlı Hale Getirin2

  • Mutfak alanınız küçük. Böyle küçük bir alanda rahat ve seri hareket edebilmeniz için ortalıkta ayağınıza takılacak herhangi bir eşya olmaması gerek. Bunun için mümkün olduğu kadar dolaplarınızı ve beyaz eşyalarınızı gömme dolaplar içerisinde kullanmaya özen gösterin. Duvarla yüz yüze olan bir buzdolabı, mutfağın ortasına kadar gelemeyen bir saklama dolabı ve orta alanın boş kalması ve rahatça hareket edebilmeniz için size yardımcı olacaktır.
  • Mutfaklarınızda kullanışlı mutfak dolapları her zaman hayatınızı kurtarır. İçine her şeyi yerli yerinde sere serpe yerleştirebildiğiniz mutfakların tadına doyum olmaz. Eğer mutfağınız küçük ise mecbur mutfak dolaplarınızın hacmi de küçülecektir. Bunun önüne geçebilmek için yükseklikten korkmayın. İzin verin mutfak dolaplarınız tavana kadar uzasın. Üst dolapları az kullandığınız büyük mutfak eşyalarınız ile doldurun ve alt bölmelere sıkça kullandığınız şeyleri yerleştirerek kendinize yer açın.

Küçük Mutfağınızı Kullanışlı Hale Getirin

  • Küçük mutfaklarda ekstra alanlara ihtiyacınız olur. Bunları yapmak ise sadece size ve yaratıcılığınıza bağlıdır. Örneğin mutfak masaları sizin için büyük bir derttir. Zaten küçük olan mutfak birde onlar işin içine girince alan iyice daralır. Bunun için mutfağa yeni bir masa koymak yerine herhangi bir tezgâh veya başka şeylerden masa yaratmaya çalışın. Önüne iki sandalye koyarak ve kısa süreli yemek ihtiyaçlarınızı burada karşılayabilirsiniz.

Yorum Ekle