Konsollar Üzerinde Kullanabileceğiniz Dekorasyon Öğeleri

Güzel bir yemek odası takımını alıp kurmak, yemek odasını estetik ve güzel yapmaya yetmez. Bunun için dekoratif öğelere ihtiyaç duyarsınız. Bu aksesuarlar, şamdanlar, mumlar, kaseler gibi yemek odasını yansıtan ve yakışan öğelerdir. Özellikle şamdanlar ve mumlar konsollar üzerinde kullanılabilir. Aynı şekilde konsolların üzerinde kullanılan aydınlatma ürünleri de şık ve güzel bir görünüm sağlamak için kullanılabilecek aksesuarlardandır.

dekorasyon

 

Konsol üzerinde kullanabileceğiniz seramik figürler, özelliklede Avangarde ya da klasik bir takımınız varsa, ihtişamlı yemek odanıza estetik ve ağırlık katar. Konsollar bu anlamda yalnızca depolama üniteleri olarak değil, yemek masaları ve vitrinle beraber dekorasyon amaçlıda kullanılır. Vitrin, konsol ve yemek masası üzerinde kullanacağınız aksesuarları, takım ya da birbirini tamamlayan ürünlerden kompozisyon oluşturacak şekilde dekore ederseniz, yemek odanıza görsel bir zenginlik katabilirsiniz. Yine konsolunuz ve masanız üzerinde kullanabileceğiniz vazolar, yapma ya da gerçek çiçekler yemek odalarınıza ferah, renkli ve samimi bir hava katar.

yemek-odasi-konsol

 

Yemek odaları ‘nda konsollar büyüklükleri ve dikdörtgen yapıları nedeniyle genellikle duvara dayalı bir şekilde konumlandırılırlar. Konsolunuzun üzerinde ki duvara asacağınız, mobilya tarzınıza uygun bir tablo ile yemek odanıza kişilik kazandırmak, ya da konsol üzerinde kullanabileceğiniz dekoratif bir ayna ile hem boyut hem de şıklık katmanız mümkündür.

Kullanılan aksesuarların dışında tavandan konsol üzerine ya da duvarda kullanılabilecek dimmerli aydınlatmalar, konsolunuzu yemek odanızın ikinci bir odak noktası haline getirebilecek asil ve ağırlık katacak bir ayrıntıdır. Yemek odalarının en büyük mobilyalarından biri olan konsolunuz yalnızca bir iki küçük dokunuşla odanızın en estetik ve ihtişamlı mobilyası haline dönüşür. Size de sevdiklerinizle beraber, kendi tasarladığınız odada keyifli bir yemeğin tadını çıkarmak kalır.

Yorum Ekle