Koltuk Takımı Alırken Nelere Dikkat Etmeli

Koltuk takımı alırken nelere dikkat etmeliyiz ?
Koltuk takımı alırken nelere dikkat etmemiz gerekiyor, bilmeniz gerekenler ile ilgili bilgiler yazımızın devamında yer almaktadır.

Hiram Klasik Koltuk Takımı

Öncelikle evden çıkmadan önce salonunuzun ölçüsünü almakta fayda var ve salonunuzun renk uyumluluğu sağlaması da sizin için bir artı olabilir. Koltuk takımı alırken mobilyanın uzun ömürlü kullanışlı olması, hangi ürünlerden meydana gelmiş olması örneğin mdf mi sunta mı kumaşında kullanılan malzeme nubuk kumaş mı deri mi? İsteğe göre değişebilir. İyice bir araştırma yapılarak koltuk takımı almaya karar vermeliyiz.

Koltuk takımının iskeletinde kullanılan malzemeye özen göstermeliyiz örneğin iskelette kullanılan sunta,profil ve kavak gibi ağaçlar kullanıldıysa bu tür mobilyalarda uzak durmalıyız pekte uzun ömürlü bir mobilya değildir. Uzun ömürlü bir koltuk takımı için iskelette kullanılan ağaç türünün gürgen yada kayın olmasına özen göstermeliyiz. İskelette kullanılan cilaya gelecek olursak kullanılan cilanın çok fazla parlak olması yerine daha çok mat renkler kullanılarak uzun ömürlü olması bakımından önemlidir.

Koltuğun iskelet kısmı bize fazla görünmeyen taraftır asıl evimize yakışacak olan koltuğun tekstil kısmına. Kumaş türünde dikkat etmemiz gerekenler leke tutmayan, kolay kolay yanmayan ve terletme yapmamasıdır. Koltuk da birleşme noktaları da bir o kadar önemlidir.

Birleşme yerlerinin sağlam olması, oturunca verdiği rahatlığın iyi olması herkes için önemlidir. Çizgilerin ve dikişlerin uyumluluğuna da dikkat etmeliyiz.

Mobilya ve koltuk takımı alırken mutlaka kullanım kılavuzuna bir göz atın bu özelliklerin olup olmadığına dikkat edin.

Yorum Ekle