Kim Yuvarlak Yatak Sevmez Ki?

Kabul etmek gerekir ki yuvarlak yataklar; ister bir film sahnesinde, ister bir mobilya mağazasının vitrininde olsun, gördüğümüz an içimizde alma isteği uyandıran cezbedici bir özelliğe sahiptir. Bu istek konforlu ve modern görünümünden mi yoksa yalnızca farklı görünümünden mi kaynaklanır bilinmez. Yuvarlak yataklarla ilgili bilinen gerçekse küçük metre kareli alanlarda rahatlıkla kullanılabiliyor olmalarıdır.

palatyum-yuvarlak-yatak-odasi-takimi-69685-12-B

Yatak odası dekorasyonlarının önem kazandığı ama aynı zamanda evlerin küçüldüğü bu günlerde; yuvarlak yatak odası takımları günümüz evlerinin vazgeçilmezleri arasında yer edineceğe benziyor. Bu değişimde mobilya teknolojisinde yaşanan yeniliklerinde büyük payı olduğu yadsınamaz bir gerçek. Yatak odası mobilyası seçerken her ne kadar kullanım rahatlığı için gardolaba ilgimiz yoğunlaşsa da aslında bir yatak odasına girdiğinizde ilk dikkatinizi çeken gardolab değil yatak olur. Bununda sebebi yatak odaları ‘nda odak noktasının yatak oluşundadır. Diğer tüm öğeler aslında odak noktasının tamamlayıcısı konumundadır.

sina-yuvarlak-yatak-odasi-takimi-69691-12-B

Artık yalnızca uyku alanları olmaktan çıkıp yaşam alanı haline dönüşen yatak odalarımızda daha estetik ve daha çekici olan yuvarlak yataklar ‘a yönelmemizin bir başka nedeni ise; hem göz dolduruyor olmaları hem de yatak odalarını sıradanlıktan kurtararak farklı bir hava yaratmalarıdır. Huzurlu bir uykunun yalnızca yatakla ilgili olmadığı uyunan yerin genel havasının da insanların uykusunu etkilediği düşünülürse; gelecekte yatak odası tasarımlarının bu yönde ilerleme ihtimali oldukça yüksek.

Yorum Ekle