Kendinize Uygun Gardrobu Seçmek

Gardroplar yatak odalarının en önemli parçalarından biri. Çok büyük oldukları için hemen göze batıyorlar. Her ne kadar odamızın tamamlayıcısı gözüyle baksakda gardrop seçiminde üç şey çok önemli;

1. İşlevsellik

Gardrop seçiminde ilk dikkat etmemiz gereken işlevsellik. Gözümüze çok güzel göründüğü için bir gardrop almak, eve gelip kurulduğunda hayal kırıklığı yaratabilir. Gardrobu neden aldığımızı unutmamamız gerekiyor. Aldığımız gardrobu kaç kişi kullanacak? Ne büyüklükte bir dolaba ihtiyacımız var? Gardrobun iç dizaynı bizim tüm eşyalarımızı almak için yeterlimi? Sorularına doğru yanıtlar vermek şart.

modern-bursa-yatak-odasi-73098-67-B

 

2. Boyut

Gardrop seçiminde boyut her anlamda büyük bir önem taşımakta. ‘Odamızın büyüklüğü bizim almak istediğimiz gardroba uygun mu?’ sorusu çok kritik bir soru. Ayrıca gardrobunuzu nereye konumlandıracağınıza karar vermek yani kabaca yatak odasının şekline karar vermek; sonradan pişman olacağınız seçimler yapmanızı engeller. Odadan içeri girdiğiniz an koca bir gardrop görmek istemeyiz bu yüzden çoğunlukla gardroplar kapı hizzasına yada köşelere konur. Kısaca ölü bölgeleri gardroba ayırırız. Sizin ölü bölgeniz neresi ve boyutları ne? Bunu iyi belirlemek gerekir.

gardrop

3. Görünüm

Tabiki son olarak görünüm bizim için çok önemli. Gardrobu tabiki işlevselliği için alıyoruz ama aynı zamanda gözümüze ve gönlümüze hitap etmesi ve yatak odasının diğer elementleri ile olan uyumu çok önemli. Onca para verdiğimiz bir mobilyanın yatak odamızı güzelleştirmesini ve beğeni görmesini istemek tabi ki hakkınız.

gardrop2

Bu üç özellik gardrop seçiminde çok önemli bir yer tutar. Sizi mutlu edecek bir gardrobun sırrı seçiminizin hem işlevsel, hem odanıza ve takımınıza uygun hemde görsel anlamda şık ve güzel oluşunda yatar.

Yorum Ekle