Kanepelerinize Yapacağınız Renk Değişimleri

alensa-klasik-koltuk-takimi-101238-17-B

Son zamanlarda oturma odaları için daha canlı renkler tercih edilmeye başlandı. Bunların başında mürdüm, pembe, hardal ve turkuaz renklerinin geldiğini görüyoruz. Farklı ve sıra dışı ev tasarımlarını artık daha çok tercih eder hale geldik. Bu seçimleri yaparken internetten faydalanmamız bizim için daha pratik olur. Baktığınızda genelde artık tek renk oturma gruplarının yerine farklı renklerin bir araya gelerek oluşturduğu grupları görüyoruz. İki renkli oturma grupları haliyle daha çok ilgimizi çekiyor. Gelin bakalım hangi renkler bir arada daha çok tercih ediliyor.

  • Salonlarınızda değişim yapmak isterseniz rengin yanı sıra biçim değişimine de önem vermelisiniz. Eğer sade bir salon hayali kuruyorsanız aynı rengin çok açık ve çok koyu renklerini bir arada kullanarak güzel bir ambiyans yakalayabilirsiniz. Böylece salonunuza hoş bir hareket katmış olursunuz.

Kanepelerinize Yapacağınız Renk Değişimleri

  • Beğendiniz renkleri bir araya getirerek kanepe seçimi yapabilirsiniz. Eğer kararsızsanız gri-beyaz-kahve uyumundan veya mavi-beyaz-bej uyumundan yararlanabilirsiniz. Bu renkler salon dekorasyonunuzu zenginleştirecektir.

Kanepelerinize Yapacağınız Renk Değişimleri-2

  • Eğer klasik renklerden sıkıldıysanız daha farklı ve orijinal fikirler arıyorsanız size zıt renklerin uyumunu önerebilirim. Nasıl renkler olduğunu merak mı ediyorsunuz? Şöyle ki siyah-beyaz, turuncu-mavi, yeşil-mor gibi ikili zıtlıkları bir araya getirerek oldukça canlı ve istediğiniz gibi bir görünüm elde edebilirsiniz. Eğer çok renk sevmiyorsanız daha sade olsun istiyorsanız siyah-beyaz uyumu her zaman şıklığın resmidir.

Kanepelerinize Yapacağınız Renk Değişimleri3

  • Eğer çok beğendiğiniz bir renk varsa fakat nasıl bir renk ile uyum sağlayacağınız konusunda kararsız kalıyorsanız o zaman her renk ile uyum sağlayabilen bej, kırık beyaz veya krem rengini tercih edebilirsiniz. Böylece evinize ferahlık katabilirsiniz. Karışık bir renk ile riske girmektense bu renkleri seçmenizde her zaman fayda vardır.

Yorum Ekle