İlginç Ev Tasarımları

Dekorasyon denildiğinde akla sadece iç dekorasyon gelir fakat dış dekorasyon da çok önemlidir. Evimizin dış görünümü de içi kadar önemlidir. Dış mimarisinde evlerimizin dikkat çekmesini her zaman isteriz. Bunun için de değişik ve dikkat çekici dış tasarımlara odaklanırız. İşte bu değişik ve ilginç tasarımlar neler gelin bir bakalım:

  • Yamuk görünümlü evler. Dış açıdan bakıldığında yamuk ve sıra dışı görünen bu yapılar oldukça dikkat çekicidir. Gören insanların durup incelemesini sağlar.

Yamuk Yumuk Ev

  • Ağaç üzerine kurulan evler. Ağacın üzerine kurulan ev türleri dışarıdan bakıldığında oldukça farklı ve orijinal bir fikir olarak görünür. Özellikle de daha doğal ve özgür bir görünüm verir.

AĞAÇ ÜZERİNE KURULU EV

  • Dışarıdan hayvan görünümlü evler. Bu tür evler mizah anlayışı ile yapılan mimarisi olan evlerdir. Eğer geniş bir mizah anlayışınız varsa bu tür evler oldukça ilgi çekici sıra dışı tasarımlardan biridir.

HAYVAN GÖRÜNÜMLÜ EV

  • Taş evler. Duvarlarını ve dış görünümünü taşlardan oluşturularak yapılan bu evler oldukça marjinal görüntüde olan yapılardır. Kışları sıcak yazları serin tutan bir özelliği de olan bu taş evler oldukça kullanışlı ve görsel olarak hoş ve değişik bir yapıdalardır.

Yüksek-Temel-Taş-Evler

  • Tahta evler. Yağış almayan daha çok sıcak mevsimlerin hakim olduğu yerlerde daha kullanışlı olan tahta evler hem farklı görüntüsü hem de orijinal bir tavrıyla göz zevkinize hitap edebilir.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

  • Karavan olan evler. İstediğiniz zaman istediğiniz yere gidebilir istediğiniz yerde rahatlıkla yaşayabileceğiniz karavan evler her anlamda rahatlıktır. Dış görünüşte minibüs gibi görünen içinde sıcak bir ev bulunan bu tipler kullanışlı ve oldukça pratik kullanımlı yapılardır.

KARAVAN-EVLER

Yorum Ekle