Genç Odasında Kırmızı ve Beyaz

Genç Odasında Kırmızı ve Beyaz

Genç odalarında genellikle tercih edilen ikili kırmızı ve beyazı her yerde görebiliriz. Genç odası satan birçok mağaza da kırmızı ve beyaz olan mobilyalar vardır ve bu tarzın tercihi de oldukça fazladır. Eğer genç odanızı bu iki renk ile yapmak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır. Gelin bu noktalara beraber bakalım:

  • Eğer mobilyalarınızı kırmızı ve beyazdan yana seçerseniz duvarlarınızı bej renginde boyamak sizin için daha güzel bir seçim olacaktır. Bu uyumu açık renk döşemeler ve üzerine sereceğiniz koyu bir halı ile birleştirebilirsiniz. Halınızı ve birkaç aksesuarınızı siyah seçmek odanız için daha modern bir görünüm anlamına gelir.
  • Eğer odanızın daha aydınlık görünmesini istiyorsanız duvarlarınızı ve eşyalarınızı beyaz tutarak kırmızıyı halınızda, aksesuarlarınızda ve nevresiminizde kullanabilirsiniz. Böylece odanız daha geniş ve daha parlak görünecektir. Eğer kırmızıyı daha çok vurgulamak istiyorsanız duvarın birini de kırmızıya boyayabilirsiniz.

Genç Odasında Kırmızı ve Beyaz-2

  • Odanızın daha canlı ve enerjik görünmesini isterseniz kırmızı desenli duvar kağıtlarına ve kırmızı desenli yastıklara veya kırmızı desenli yatak örtülerine odanızda yer verebilirsiniz.
  • Kırmızı ve beyaz hem modern dekorda hem de klasik dekorda çok kullanılan renkler olduğu için bu renkleri kullanırken odanın sahibinin isteklerine ve zevkine göre hareket etmeli nasıl istiyorsa o şekilde dizayn edilmelidir. Dekorasyonu beraber oluşturabilirsiniz.

Genç Odasında Kırmızı ve Beyaz-3

  • Kırmızıyı kız odalarında kullanırken süslemek mümkündür fakat erkek odaları için dekor yapacaksanız kırmızıyı beyaz ile değil gri ve siyah ile kullanarak daha erkeksi bir tarz elde edebilirsiniz. Gri duvarlar ile siyah mobilyaların arasına yerleştirebileceğiniz kırmızı aksesuarlar ile alanınızı renklendirebilir ve istenilen görünümü elde edebilirsiniz.

Yorum Ekle