Eviniz İçin Renk Tercihleri

  Eviniz İçin Renk Tercihleri

Dekorasyonunuzda birbirini tamamlayabilen, birlikte kullanıldığı zaman oldukça etkili sonuçlar veren renklerden oluşan bir sürü farklı renk çeşidi var. Ev dekorasyonu yaparken, duvardan aksesuar rengine kadar daha en başından hangi renkleri kullanacağımızı bilmek, bir renk seçip ona göre hareket etmek işleri fazlasıyla kolaylaştırır.

Büyük dairelerimiz duvar ve mobilya gibi büyük yerlerde kullanacağınız renkleri, daha küçük dairelerse aksesuar renklerini belirler. Fakat bu tür renklerin birbiri ile uyumunu gördükten sonra, istediğiniz rengi dilediğiniz alanda kullanabilirsiniz. Kahverengi, bej, mercan rengi, uçuk yeşil özellikle kahverenginin yoğun olduğu evlerde salona renk katmak canlı göstermek isteyenler için önemli ipuçları taşır.

Kahverengi koltuklarınızı mercan rengi ve uçuk yeşil ile renk katarak daha canlı bir görünüm elde edebilirsiniz!

merca-rengi

Maviye yakın bir gri, uçuk soluk pembe, krem rengi, kahverengi ve metalik tarzda gri ile hem modern hem şık hem de sıcak bir görünüm elde etmek zor değildir. Açık renk koltuklar ile renkli duvarları kullanmak ve bu steril havayı pembe gibi bir sıcak aksesuar rengi ile dağıtmak, salona metalik görünümlü renkte aksesuar ile ışıltı kazandırmak az eşya ile dolu görünümlü bir tasarım yapmanın ipuçları olarak sayılabilir.

vestores-nubuk-koltuk-takimi-1-100906-17-B

Yeşil, sarı ve griye çalan mavi tonları ile ferah, deniz kıyısını andıran bir hava yaratmak mümkündür. Dekorasyonda sarı denildiği zaman hemen akla civciv sarısını getirmemek ya da mavi denildiğinde hemen de turkuaz tonlarını düşünmemek gerekir. Renklerin tonları her zaman çok önemlidir. Gözü yormayan, hem sade hem şık dekorasyonlarda pastel / uçuk ve daha mat tonların kullanıldığını görebilirsiniz.

turkuaz-kelebek-yemek-odasi-1-80865-14-B

 

Siyah, mor, turuncu ve krem gibi renkler bir araya geldiğinde neler olabileceğini gelin anlatalım.

Krem rengi duvarların olduğu, mor kanepeleri olan bir odayı turuncu aksesuar ve yastıklarla aydınlatabilir. Siyah bir orta masa ve avize ile şıklık katabilirsiniz.

Yorum Ekle