Dikdörtgen Salonlar İçin Öneriler

salon_9214

Ev döşemek zor bir uğraştır. Hele bir de iç mimarlara dökebileceğiniz bir bütçeniz yoksa her işi kendi kendinize yapmanız gerekir. Bazı evler şekil bakımından düzgün bir yapıda olduğu için dekorasyon açısından birçok fikir elde edilebilir. Ancak bazen bizi zora sokacak oda türleri karşımıza çıkabilir. Örneğin dikdörtgen görünümünde olan salonlar. Bu tür salonları dekore ederken bazı ince detayları bilmek ve ona göre adım atmak gerekir. Bu detaylardan bazılarına bir bakalım;

Dikdörtgen görünümünde olan salonlarda tren tarzı görünümden kesinlikle kaçmanız gerek. Eşyaları art arda dizmek odaya tren gibi bir görünüm verecektir. Bu görünüm büyük bir dekor hatasıdır ve dikdörtgen salonlarda bu hata sıklık ile yapılır. Bunun yerine L tarzı oturma grupları tercih etmek daha doğru olacaktır.

l-tarzi-oturma-grubu

Dikdörtgen salonlarda genellikle kısa kenarlı alanlarda berjerler kullanılmakta ve üçlü koltuklar uzun kenarlarda tercih edilmektedir. Eğer dar bir dikdörtgen ise en uygun mobilya şekli böyle olmalıdır. Geniş bir dikdörtgen olduğunda L tarzı koltuk takımı kullanmak en mantıklı seçenektir.

loreza-l-kose-takimi-91214-16-B

Dikdörtgen salonlarda oturma grubunu kurduktan sonra kalan alana yemek odası bölümü gelmesi daha uygundur. Bu bölüm mutfağa yakın tercih edilmelidir. Yemek odası bölümünde yemek masasını dikdörtgen görünümünde kullanmak mekâna zengin bir görünüm kazandıracaktır.

rimoli-akilli-kose-mutfak-takimi-74015-13-B rimoli-akilli-kose-mutfak-takimi-74018-13-B

Dikdörtgen salonlarda işin aslı bir derinlik vardır. Fakat en kısmında bir darlık söz konusu ise derinlik biraz yok edilebilir. Bu havayı yok etmek için kullanılacak en güzel aksesuar mutlaka aynadır.Sehpalar en kullanışlı ünitelerdir. Bu tür salonlar için en kullanışlı olan sehpalar elips sehpalardır. Sehpaların alt kısmındaki küçük parçaların çıkabiliyor olması misafirlerinizi ağırlarken size rahatlık sunacaktır.

peramis-orta-sehpa-100275-17-B

Yorum Ekle