Deri TV Ünitelerinin Bakımı

Deri görünüm itibariyle herkesin evinde bulunmasını isteyeceği bir mobilya malzemesi. Deri ürünler pek çok mobilyamızın kaplamasında kullanılıyor. Buna günümüzde evlerimize yeni girmiş TV üniteleri de dahil. Çok sevdiğimiz deri mobilyaların bakımlarının zor olduğunu düşündüğümüzden, almak için tereddüt ediyoruz. Oysa doğru kullanıldığında; gayet uzun ömürlü olan ve ilk günkü güzelliğini koruyan Deri TV üniteleri, oturma odalarımıza ve salonlarımıza asil ve şık bir görünüm kazandırıyor.

modern-deri-tv-unitesi-2-53240-93-B

 

Her mobilyada olduğu gibi deri TV ünitelerini de kullanırken dikkat edilmesi gereken bazı unsurlar var.

*Mobilyanıza dökülen bir sıvıyı temizlemek çok önemlidir. Deri sıvıyı çok hızlı emeceğinden hızlı bir şekilde sıvıyı silmek, deri TV ünitelerinde leke oluşumunu önler.

*Temizleme sırasında sert temizleyiciler yerine, elektrik süpürgesinin ucuna takacağınız fırça aparatlarıyla temizlik yapmak deri TV ünitenizi çizilmeler ve yırtılmalara karşı korur. Ayrıca nefes almasını sağlar.

modern-deri-tv-unitesi-1-53241-93-B

 

*Deri TV ünitenizin üzerinde yapışkan bırakacak ya da iz yapacak, hiçbir temizleme malzemesi kullanılmamalıdır

*Mobilya cilaları Deri Televizyon ünitelerinin üzerinde kullanmamalıdır.

*Ağır kimyasal içerik taşıyan hiçbir temizleme malzemesi Deri Lcd Ünitelerinin temizliğinde kullanılmaz.

modern-deri-tv-unitesi-3-53239-93-B

 

*Deri mobilyanızın uzun ömürlü olması ve nefes alması için süpürmek ya da tozunu almak daha uygun olur.

*Deri mobilyalar uzun ömürlü olması için direk ısıveren, kalorifer ve elektrikli ısıtıcı gibi ısı kaynaklarının yanına konmamalıdır. Her mobilyada olduğu gibi deri TV ünitesini de direk güneş ışığına maruz bırakmamak gerekir. Sıcak deriye nemini kaybettireceğinden, deride çatlamalar ve kuruluk oluşturur.

* Deri TV ünitelerini ıslak mendil ve bebek mendilleri gibi alkali içeren temizlik malzemeleri ile temizlememek gerekir.

* Deri TV ünitesini ılık suyla nemlendirilmiş yumuşak bir bezle silebilir, bakımı için mobilya mağazalarından deri bakım setleri temin edebilirsiniz.

Yorum Ekle