Değişik Çocuk Odası Modelleri

bebek-odasi-takimlari-istanbul

Hepimiz bir zamanlar çocuktuk ve itiraf etmeliyim ki, ilginç çocuk odası tasarımları gördükçe, neler kaçırmışım diyor insan kendi kendine. Masal dünyalarını andıran bir çocuk odası oluşturabilmek için geniş bir oda ve geniş bir bütçe olması işleri fazlasıyla kolaylaştırır ancak her şeyden çok, anne ve babanın hayal gücünün önemi büyük bir etken gibi geliyor. Bazen basit bir fikir çocuklarınız için bir mutluluk kaynağı olabilir.

Biz yetişkin olarak bile bazen cibinlikli yataklara özeniriz, çocuklar nasıl beğenmesin? Perdelerin arasından yatağa kadar ulaşmak küçük çocuklar için ne kadar da özel bir durum olabilir? Masal kitaplarında gördükleri o büyük saraylardaki süslü yataklara benzetirler herhalde.

cibinlikl-cocuk-odasi

Küçük odalara yapılacak hiçbir şey yok değildir . Duvarlar ele alınabilir. Duvarları bir tuval gibi düşünerek duvar çıkartmalarıyla ve büyük boy posterler ile farklı bir ortam yaratılabilir. Ailede ressam varsa eğer şans daha fazladır. Duvara bir resim çizdirebilirsiniz.

Akvaryum-formlu-çocuk-odası-modeli

Gökkuşağını andıran renkli bir duvar kaplamaları  odanın tüm enerjisini değiştirecek ve canlı, keyif dolu bir çocuk odasının fazla çaba harcamadan ortaya çıkmasını sağlar.

Çocuklar ağaç evlere oldukça meraklıdır. Çocuk aklına yetişmek imkansızdır ama odasında öyle bir yatağı veya kütüphanesi olan bir çocuk odasından çıkmayı istemez. Masal gibi bir oda yaratmak için, masalsı mobilyalar uygun bir malzemelerdir. Çocukların oyuncak olarak gördükleri zaman dahi böyle tasarımlardan oldukça etkilenirler. Hele ki kendi eşyaları böyle tasarımlara sahip ise hayal dünyalarından çıkamazlar.

racer-arabali-cocuk-odasi-96199-31-B

Orman, hayvanlar, doğa; bunlar küçük çocukların en çok sevdikleri temalardır. Onlar için her zaman meraklandıran ve çizgi filmlerde ya da kitaplarda gördükleri böyle bir dış dünyayı odalarında görmek, onlar için epey ilginç olur.

solena-genc-odasi-89918-15-B

Yorum Ekle