Country kombinli ev dekorasyon önerileri

Sıcak ve samimi ortamların en önemli ayrıntıları olan koltuk takımları ve salon dekorasyonları için country konseptleri uygulamalısınız. Koyu renklere sahip mobilyalar arasında mavi ve pembe olsa bile bu renklerin koyu tonlarını seçebilirsiniz.

country-koltuk-takimi

Genelde tekli koltukları çiçek desenli olan takımların üçlü koltuk minderleri aynı kumaş ve desene sahip oluyor.

isvec-kapitone-country-koltuk-takimi

Aynı şekilde üçlü ya da ikili koltuk çiçek desenli ise tekli koltuk berjeri (varsa) çiçek desenli oluyor. Genelde ise bu kombinde üçlü koltuğun deseni, ikili koltuğun minderlerinde oluyor.

country-antik-koltuk-takimi

Country tarzı moda ilk olarak 18. yüzyıl içinde Fransa’nın güney sahillerindeki küçük kasabalarda ortaya çıkmıştır. Burada ortaya çıkan konsept Fransa’da gastronomi başta olmak üzere çoğu alanda bölgeyi etkilemiştir.

country-yeni-marina-koltuk-takimi

Fransa’dan ortaya çıkan bu akım ülke sınırlarını aşıyor ve tüm Avrupa’da kabul görüyor. Kırsal kesimlerin sıcaklığını aradıklarında bu mobilyalar tüm ev dekorasyonlarına hakim oldu. Tüm evlerde sıcacık bir ortam oluşturdu.

Bu akımdaki temel etken barındırdığı sıcak ve samimi havadır. Gösterişten uzak sade ve pastel renk tonları kullanan bir konsepte sahiptir.

forbes-country-koltuk-takimiforbes-country-koltuk-takimi

Mum ışıkları bu mobilyalar ile karıştığında anında şehirden sizi uzaklaştırır. Şehrin gürültüsü, iş yoğunluğu ve sıkıntılarınızı anında ortadan kaldırabilir. Bu bilinç ile satın alınan country tarzı mobilyalar az ışıklı ortamlarda kullanılmalı ki bu uzmanlar tarafından önerilen bir sistemdir.

Sizler de country konsept mobilyaların sıcaklığını yaşayın…

Yorum Ekle