Chester Kanepelere Bakış

chester-kanepe

Ağır bir duruş stili ile bulunduğu alana lüks bir hava katan chester kanepeler odalarımıza şık bir görünüm kazandırmamıza yardımcı olur. Genelde ‘Chester’ olarak adlandırılan bu modellerin normalde asıl adı  ‘Chesterfield’dir. Bu kanepe modelleri hayatımızın içinde yüzyıllardır yer almakla birlikte, günümüzün modern yapısına da gayet uyumlu bir şekilde kullanılabilir. Bu modeller klasik tarzlı modeller olsa da ve kendini bu tarzda gösterse de modern parçalarla birleştirildiğinde ortaya hoş bir görünüm çıkabilir.

Bu kanepeler genelde deriden üretilirler fakat çok olmasa da bazen bu modellerin değişik tasarımları da bulunmaktadır. Eğer kanepenizin daha dikkat çekici görünmesini isterseniz daha canlı renkler seçerek parlak gösterebilirsiniz. Eğer isterseniz daha sade renk tercihleri yaparak üzerine yerleştireceğiniz yastıkları farklı renklerde seçebilirsiniz. Yastık seçiminizde olabildiğince az yastık tercih etmelisiniz, çünkü bu tarzların kendine özgü bir duruşu vardır.

chester-kanepe-2

Eğer iki tane chester koltuğa sahipseniz bunları en iyi şekilde değerlendirmelisiniz. Bunun için bu iki kanepeyi karşı karşıya koymak doğru bir seçim olacaktır. İsterseniz farklı desenli kanepeler tercih ederek bu tarz kanepelerin chester ile uyumunu sağlayabilirsiniz, isterseniz yanındaki küçük koltukları sade tutarak asıl görünümü ortaya çıkarabilirsiniz.

desare-chester-kanepe-46998-82-B

Chester kanepe deyince aklımıza hemen ahşaplar ve ağır mobilyalar gelmemeli çünkü modern olarak da gayet şık kullanılabilir. Örneğin renkli halılarla veya renkli yastıklarla gayet modern ve sıcak bir görünüm oluşturabilirsiniz. Cam veya metal aksesuarlar kullanarak odanızı hem şekillendirebilir hem de kanepeniz için güzel bir uyum oluşturabilirsiniz.

Yorum Ekle