2016 Dekorasyon Rengi

2016-yılı-mobilya-rengi-marsalaBu yılın en çok kullanılan rengi bu alanda çalışma yapan duayen firmalar aracılığı ile açıklandı: bu renk Marsala. Marsala, aslında Sicilya’nın bir şehridir. Koyu tonları ile bordoyu, açık tonları ile daha çok gül kurusunu andıran Marsala rengi, en çok kırmızımsı bir kahve olarak geçer. Bu yılın Marsala rengine gelin yakından bakalım ve başka hangi renkler ile birlikte kullanılıyor görelim:
Bu işi bilenler marsala rengiyle klasik mavi ve ten rengi tonlarını yakıştırıyorlar. Bu sene marsala, açık kahve ve mavi dışında gri, pembe, turuncu, sarı ve lavanta rengi en öne çıkan diğer renkler arasında.
Bu yılının bu yeni rengi hem cesur bir renk hem de cazibesi yüksek. Kahverengiye olan yakınlığı dolayısıyla oldukça sağlam basan bir renk. Özellikle televizyon arkası gibi tek bir duvarda farklı bir renk uygulamak isteyenler için fazlasıyla ilgi çekici bir tondur. Açık renk oturma gruplarını tamamlamak için aksesuar rengi olarak marsala rengi düşünülebilir.
Perde olarak biraz koyu bir renk bulabiliriz fakat şüphesiz halı ve yastıklar için çok uygun bir renktir. Toprak rengine daha yakın bulabileceğiniz bu renk zemininize hem bir doğallık hem de bir şıklık katabilir.
Marsala renginin en önemli avantajlarından biri yeşil, kahve, bej gibi evlerimizde sıkça kullandığımız renkler ile de uyumlu olmasıdır. Bu rengi evde kullanırken açık tonlar ile dengelenmesi gerekli. Özellikle ev fazla ışık almıyor ise marsala rengini krem veya beyazla bütünleştirmek daha doğru olur.

Marsala rengi ve daha bir çok renk mobilyayı bulabileceğiniz evgor.com.tr ‘yi ziyaret etmenizi öneririz.

Yorum Ekle