200 Yıllık İhtişam; Chester Koltuk Takımları

Bazı tasarımlar var ki, yıllarca kullanılmasına rağmen modası hiç geçmiyor ve hiç eskimiyor. Chester koltuk takımları da işte tam bu modellerden. Tam 200 yıldır modası geçmeyen ve eskimeyen bu tarz, İngiltere’de ilk olarak deri olarak üretilmeye başlanmış. Bu gün farklı kumaşlarla üretilen Chester koltuk takımlarının en belirgin özelliği ise, düğmeli oluşları. Her ne kadar ilk çıkış noktasından biraz kayarak değişik bir forma bürünmüş olsalar da, temel olarak hala ilk çıkışlarındaki özellikleri koruyorlar.

patalya-avangarde-koltuk-takimi-47004-82-B

 

Kapitoneli üretilen Chester koltuk takımları, tasarımında rahat ve kullanışlılık ön planda tutularak üretilen takımlardır. İlk dönemlerde kahve, kırmızı ve yeşil tonlar ağırlıklı kullanılıyor olsa da günümüzde her renk Chester koltuk takımına rastlamak mümkün olmaktadır.

Asıl adı Chesterfield olan Chester koltuk takımları, yine bir İngiliz tarzı olan Vintage (eskitme) tarzını da yansıtır. Klasik ya da Avangarde tarzı tercih edenlerin ve kalıcılığı sevenlerin tercihi olan Chester koltuk takımları bulundukları ortama ağır ve gösterişli bir hava kazandırır.

desare-chester-kanepe-46996-82-B

 

Bugün pek çok çeşit ve rengine rastlayabileceğiniz bu takımların, biraz orijinal halinden kayarak klasiğin yanı sıra içinde modern çizgileri de yoğun olarak barındıran modellerine rastlamak mümkündür.

bellissa-chester-koltuk-takimi-70937-12-B

 

Genel olarak oturma odanız için bir takım seçerken, evinizin diğer mobilyaları ve genel duruşu ile de uyumlu olmasına dikkat etmek gerekir. Modern bir görünüme sahip bir evde, eğer Çestır koltuk takımı kullanmak istiyorsanız model ve renk açısından bu değişikliğe uğramış guruptan bir seçim yapmak, oturma odanızda istediğiniz etkiyi yaratmanızı sağlayacaktır. Modern bir eve seçeceğiniz çok ağır bir takım, evin genel tarzında istemeyeceğiniz bir görüntü oluşturabilir.

 

Yorum Ekle